Administraţia  Meteorologie Hidrologie Monitoringul  Calităţii  Mediului Finanțe și Contabilitate

ro en ru Principal                                                                                                                                                                          

  AVERTIZĂRI 

   Vremea curentă

   Prognoze    Caracterizări ale  vremii    Caracterizări  climatice    Calitatea componentelor mediului

   Fenomene neobişnuite şi recorduri

  Terminologie şi unităţi de măsură

  Legenda simbolurilor

  Noutăţi

  În atenţia populaţiei

  Note informative şi publicaţii

  Istoria Serviciului

  Activitatea internaţională

   Suport tehnico-ştiinţific

  Instituţii naţionale şi internaţionale
      de profil

  Legislaţia

  Servicii prestate

  Informaţia difuzată prin mass-media

  Proiecte naţionale si internaţionale

  Condiţii de utilizare

  Contacte

SERVICIUL HIDROMETEOROLOGIC DE STAT

str. Grenoble 134, MD-2072, mun. Chişinău, Republica Moldova

Tel.: (022)77-35-00

Fax: (022) 77-36-36

hidrometeo@meteo.gov.md

anticamera@meteo.gov.md

 

Nume, prenume

Funcţie

Telefon

E-mail

(functie vacantă)

Director

 

 

Mihail Grigoraş

Director adjunct interimar

(022) 77-35-00

hidrometeo@meteo.gov.md

Centrul Meteorologic

Lidia Treşcilo

Şef Centru

(022) 77-36-44

lidia.trescilo@meteo.gov.md

Tatiana Dabija

Șef-adjunct

(022) 77-36-44

tatiana.dabija@meteo.gov.md

Ghenadii Roșca

Şef DPM

(022) 77-35-44
(022) 77-35-03

ghennadii.rosca@meteo.gov.md

Sinoptician de serviciu

 

(022) 77-35-44

prognoza@meteo.gov.md

Tatiana Mironova

Şef DMA

(022) 77-36-47

tatiana.mironova@meteo.gov.md

Tatiana Bugaeva

Şef DMC

(022) 77-35-36

tatiana.bugaeva@meteo.gov.md

Natalia Iagolniţchi-Onofrei

Şef DGI

(022) 77-35-07

natalia.iagolnitchi@meteo.gov.md

Centrul Hidrologic

Valeriu Cazac

Şef Centru

(022) 77-36-22

valeriu.cazac@meteo.gov.md

Valentina Cereş

Şef DPH

(022) 77-35-18

valentina.ceres@meteo.gov.md

Veaceslav Gherghelegiu

Şef DMDH

(022) 76-45-88

veaceslav.gherghelegiu@meteo.gov.md

Dinu Prepeliţă

Şef DMH

(022) 76-45-88

hidro-shs@mail.ru

Suport tehnico-ştiinţific

Dan Titov

Şef Directie IT şi GIS

(022) 77-35-30

dan.titov@meteo.gov.md

Veaceslav Cereş

Şef SME

(022) 76-67-55

veaceslav.ceres@meteo.gov.md

Operator DITGIS

 

(022) 77-36-00

ccti@meteo.gov.md

Serviciul Cooperare Internaţională

Ecaterina Titova

Specialist principal SCI

(022) 77-35-29

international@meteo.gov.md

Centrul Economie, Finanţe şi Evidenţă Contabilă

Cristina Movileanu

Şef Centru

(022) 77-36-29

cristina.movileanu89@gmail.com

Elena Romanenco

Contabil-şef adjunct

(022) 77-36-29

elena.romanenco@meteo.gov.md

 

Sîrghi Diana

Specialist principal Sectia Planificare şi Marketing

(022) 77-36-03
(022) 77-36-18

contabilitate@meteo.gov.md

Valentina Cornei

Specialist principal Grupa Aprovizionare

(022) 76-69-33

contabilitate@meteo.gov.md

Secţia Administrativ-Organizatorică

Aneta Ieşanu

Serviciul Management al Documentelor

(022) 77-35-41

cancelaria@meteo.gov.md

Tatiana Evseenco

Specialist principal
Resurse Umane

(022) 77-36-41

resurse.umane@meteo.gov.md

 

Telefon robot (prognoza pentru următoarele 24 de ore)

 

(022) 77-36-25

 

 

Vizualizaţi Serviciul Hidrometeorologic de Stat pe o hartă mai mare

 

  Rambler's Top100 liveinternet.ru: ïîêàçàíî ÷èñëî ïðîñìîòðîâ çà 24 ÷àñà, ïîñåòèòåëåé çà 24 ÷àñà è çà ñåãîäíÿ

Vremea în Chişinău
www.meteo.md
Download informer cod

Webmaster Principal Default homepage Favorite